بارگیری...

شکلات خوری سنگی طرح صد جان منی

بازدید : 1906

کد محصول : 1088

دسته بندی : صنایع سنگی مشهد


مشخصات شکلات خوری سنگی :
وزن: 2.510 کیلوگرم
قطر دور: 18 سانتی متر
ارتفاع: 28 سانتی متر


قیمت: 2,589,000 توماندر صورت نیاز به راهنمایی با شماره های زیر تماس بگیرید.

تلفن همراه :   09153125836

تلفن ثابت :   09376847393

شکلات خوری سنگی طرح صد جان منی

مشخصات شکلات خوری سنگی

وزن: 2.510 کیلوگرم
قطر دور: 18 سانتی متر
ارتفاع: 28 سانتی متر
نقش برجسته "صد جان منی" که مزین شده به گل و بته به رنگ فیروزه ای
دایره طبیعی روی بدنه که درون آن نقش سماع اجرا شده است
استفاده از پوشاننده براق در جهت زیبایی کار
رنگ ثابت و قابل شستشو می باشد
نکته مهم : تنها عامل آسیب رسان تینر است

شکلات خوری سنگی

شکلات خوری سنگی توسط هنرمندان بدون قالب ریزی به صورت دستی بر روی سنگ سرپانتین تراشیده شده است و طرح روی آن نیز  با دست بدون دخالت ماشین طراحی شده و یک اثر کاملا هنری است . شکلات خوری علاوه بر جنبه تزئینی و دکوری آن ,  قابل استفاده و شستشو می باشد.

سنگ سرپانتین چیست ؟

سنگ سرپانتین نوعی سنگ خاص است که فقط در خراسان و به صورت فراوان یافت میشود. از جمله ویژگی های این سنگ می توان  به تراش خوردن آسان آن اشاره نمود از این رو مورد توجه سنگ تراشان قرار گرفته است . با توجه به قدمت بالای سنگ سرپانتین ( ۲۰۹ میلیون سال پیش ) و استفاده گسترده این سنگ از 1500 سال پیش تاکنون , تراش این سنگ به یکی از هنرهای بومی و سنتی مشهد از هزاران سال پیش تبدیل شده است. دیگ یا دیزی سنگی که در مشهد و سایر شهرهای ایران فروخته میشود نیز از جنس همین سنگ است . به علت کاربردهای بالای این سنگ به آن ، سنگ هرکاره نیز می گویند. از جمله محصولاتی که از این سنگ تولید میشود : لیوان سنگی ، گلدان سنگی ، جام و سبو سنگی می باشد .

فواید سنگ سرپانتین

سنگ سرپانتین سرشار از رگه های آهن و منیزیم است و به همین دلیل برای رفع کم خونی و پوکی استخوان مفید و مناسب است. با آزمایشات صورت گرفته بر روی این سنگ تاکنون هیچگونه ضرری بر انسان و محیط زیست اثبات نگردیده است . لازم به ذکر است محصولات ساخته شده با آن ثبت جهانی یونسکو نیز شده است .

روایات در مورد سنگ سرپانتین

در کتاب عیون الاخبار الرضا جلد دوم باب ۳۹ نقل شده است که امام رضا(ع) در بدو ورود به مشهد (سناباد آن زمان) ، به کوهی (کوهسنگی حال) میرسند و عده ای مشغول سنگ تراشی و تولید دیگ های سنگی از آن کوه بودند. امام رضاع دستور میدهند تا در دیگ های ساخته شده از آن کوه، برایشان غذایی طبخ نمایند. امام پس از صرف آن غذا دست خود را بر کوه میگذارند و اینگونه دعا می فرمایند: خدیا ؛ این کوه را برای مردم نافع قرار بده و به کسانی که از آن استفاده میکنند، برکت بده . اباصلت روایت میکند که امام دستور داد تا از آن پس غذایشان فقط در آن ظرف طبخ شود.

محصولات مرتبط